Forever Tango

CRS 19 lutego 2021

  • 19 lutego 2021
  • 19:00
  • Centrum Rekreacyjno-Sportowe ul. Sulechowska 41
Forever Tango widowisko taneczne Luisa Bravo w Polsce! Przenieś się do świata wyrafinowanego tanga. Forever Tango bilety na trasę 2020 już w sprzedaży.
O widowisku Forever Tango
Widowisko taneczne zostało wykreowane i wyreżyserowane przez Luisa Bravo. Bay Area Theatre Critics Circle w San Francisco uznało Forever Tango najlepszym musicalem koncertowym. Niegasnąca popularność widowiska zagwarantowała mu miejsce w Theatre on the Square na 92 tygodnie bez przerwy i powrót w następnych sezonach.
Widowisko zostało także nagrodzone w 1996 roku prestiżowym wyróżnieniem Simpatia na festiwalu Spoleto we Włoszech.
W widowisku biorą udział światowej sławy tancerze tanga z Argentyny, wokalista i zespół muzyczny wykorzystujący charakterystyczne dla gatunku instrumenty - np. bandoneon.
Forever Tango opowiada historię narodzin tanga w Argentynie w XIX wieku, do której przybyło tysiące ludzi, porzuciwszy rozpadającą się Europę. Tango narodziło się w samotnej j gwałtownej egzystencji emigrantów.
Pierwotnie odrzucone przez argentyńskie społeczeństwo jako nieprzyzwoite, tango szybko rozprzestrzeniło się w Europie i Ameryce, a ostatecznie zostało ponownie sprowadzone do Argentyny, choć nie uległo przekształceniom. Zrodzone w burdelach i knajpach Buenos Aires tango może być uznawane za najbardziej znany produkt eksportowy Argentyny.
W skład zespołu Forever Tango wchodzą:

    Argemira Affonso (kostiumy)
    Luis Bravo (oświetlenie)
    Mike Miller (dźwięk)
    Jean-Luc Don Vito (makijaż)
    Víctor Lavallén (dyrektor muzyczny / aranżer i kompozytor części muzyki)

Luis Bravo
Luis Bravo to światowej klasy wiolonczelista, który występował ze znanymi orkiestrami symfonicznymi na całym świecie. Jego wybitne osiągnięcia obejmują występy w Los Angeles Philharmonic, Colon Theatre Opera House, Buenos Aires Philharmonic i innych prestiżowych miejscach.