Regulamin

Licealiada
     Aktualności      Regulamin ogólny      Kalendarz      Badminton      Koszykówka      Lekka atletyka      Piłka ręczna      Piłka siatkowa      Piłka nożna      Szachy      Unihokej      Tenis stołowy      Klasyfikacja      Pliki
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Igrzyska Dzieci

Regulamin Miejskich Igrzysk w Koszykówce - Licealiada

Protesty/uwagi/odwołania - należy zgłaszać w terminie do 3 dni od ukazania się komunikatu na oficjalnej stronie MOSiR. Zgłoszenie szkoły, a nie przystąpienie do rozgrywek bez powiadomienia w terminie 7 dni przed rozpoczęciem rozgrywek - skutkuje odjęciem 10 punktów od klasyfikacji końcowej mistrzostw.

Przepisy gry:
  1. Reprezentacja szkoły składa się z co najmniej 5, do maksymalnie 12 zawodników.
  •  W jednym dniu turniejowym, szkoła ma możliwość grania tymi samymi maksymalnie 12 zawodnikami.
  •  Jeśli mecze grupowe i turniej finałowy przypadają w różnych dniach, szkoła ma prawo wystawić inny skład w każdym dniu.
  1. Czas gry 4 kwarty po 8 minut każda – ryczałt. Zatrzymywane ostatnie 2 minuty IV kwarty i każdej dogrywki przy „zaciętym” meczu tj. poniżej 10 pkt. przewagi jednego z zespołów. W razie remisu dogrywka 4 minuty.
  2. Punktacja: wygrane spotkanie -2 pkt., przegrane – 1 pkt., walkower – 0 pkt.
  3. Trenerzy są zobligowani do przedstawienia przed zawodami listy nazwisk i numerów członków drużyny, którzy wezmą udział w meczu.
  4. Mecze odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami do koszykówki, poza ww. przepisami dotyczącymi czasu gry.
O kolejności miejsc decyduje większa ilość zdobytych dużych punktów. W przypadku równej ilości punktów, o miejscu decyduje wynik bezpośredniego spotkania. Przy większej ilości drużyn mających tą samą ilość punktów o zajętym miejscu decyduje mała tabela.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek w uzasadnionych przypadkach, np. wycofanie się z rozgrywek zespołu.
Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji zapisów przedmiotowego regulaminu.
Godziny rozpoczęcia meczy, które zostały podane w załącznikach nr 1 i nr 2, są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Dziewczęta:

Lista szkół, które zgłosiły się do rozgrywek: I LO; IV LO; CKZiU nr 3 Ekonomik; II LO; VII LO; CKZiU nr 1 Budowlanka; V LO; III LO
  •  Wszystkie mecze grupowe oraz runda finałowa, odbędą się w dniu 18 lutego 2020 r. w „Hali do koszykówki” ul. Amelii 19 w Zielonej Górze. Spotkanie organizacyjne (nieobowiązkowe) – godz. 8:40 w dniu zawodów. Pierwsze mecze rozpoczną się ok godz. 9:00.

Chłopcy:

Lista szkół, które zgłosiły się do rozgrywek:
VII LO; I LO; ZST; PBO; IV LO; V LO; CKZiU nr 3 Ekonomik; III LO; CKZiU nr 2 Elektronik; CKZiU nr 1 Budowlanka

•  Wszystkie mecze grupowe odbędą się w dniu 25 lutego 2020 r. w „Hali do koszykówki” przy ul. Amelii 19 w Zielonej Górze. Spotkanie organizacyjne (nieobowiązkowe) – godz. 8:40 w dniu zawodów. Pierwsze mecze rozpoczną się ok godz. 9:00.
  •  Runda finałowa, do której awansują dwa pierwsze zespoły z grupy A, oraz zwycięzcy grup B i C, zostanie rozegrana w dniach 4 oraz 10 marca 2020 r. w sali rozgrzewkowej Centrum Rekreacyjno Sportowego ul. Sulechowska 41, 65-022 Zielona Góra. Pierwszy mecz w dniach 4 oraz 10 marca 2020 r. rozpocznie się o godzinie 16:00. Szczegółowa rozpiska turnieju finałowego zostanie przedstawiona po meczach fazy grupowej.